xfce-apps.xfce4-screensaver - en to tr translation catalogue (146 entries)

en: Xfce Screensaver
tr: Xfce Ekran Koruyucu

en: Set your screensaver preferences
tr: Ekran koruyucu tercihlerinizi ayarlayın

en: Screensaver
tr: Ekran Koruyucu

en: Screensavers
tr: Ekran koruyucular

en: Screensaver themes
tr: Ekran koruyucu temaları

en: Show paths that images follow
tr: Görüntülerin izlediği yolları göster

en: Occasionally rotate images as they move
tr: Bazen görüntüleri hareket ettirirken döndürün

en: Print out frame rate and other statistics
tr: Kare hızını ve diğer istatistikleri yazdır

en: The maximum number of images to keep on screen
tr: Ekranda tutulacak azami görüntü sayısı

en: MAX_IMAGES
tr: AZAMİ_RESİMLER

en: The initial size and position of window
tr: Pencerenin başlangıç boyutu ve konumu

en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
tr: ENİxBOYU+X+Y

en: The source image to use
tr: Kullanılacak kaynak resim

note: translators: the word "image" here * represents a command line argument
en: image - floats images around the screen
tr: görüntü - ekran etrafında görüntüler yüzer

en: %s. See --help for usage information.
tr: %sKullanım bilgileri için --help komutuna bakın.

en: Failed to initialize the windowing system.
tr: Pencereleme sistemi başlatılamadı.

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
tr: Resim belirtmelisiniz. Kullanım bilgileri için bkz --help.

en: Location to get images from
tr: Resim almak için konum

en: PATH
tr: YOL

en: Color to use for images background
tr: Resimlerin arka planı için kullanılacak renk

en: Do not randomize pictures from location
tr: Resimleri konumdan rastgele kullanmayın

en: Do not try to stretch images on screen
tr: Ekrandaki görüntüleri gerdirmeyi denemeyin

en: Do not crop images to the screen size
tr: Resimleri ekran boyuna kesme

en: Floating Xfce
tr: Yüzen Xfce

en: Bubbles the Xfce logo around the screen
tr: Ekranın etrafında Xfce logosu ve kabarcıklar

en: Slideshow
tr: Slayt gösterisi

en: Display a slideshow from your Pictures folder
tr: Resimler dizininden slayt gösterisi görüntüle

en: Pop art squares
tr: Sanatsal kareler

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
tr: Renk basıncı pop-art-ish ızgarası.

en: Unable to establish service %s: %s
tr: %shizmeti kurulamıyor: %s

en: Can't set PAM_TTY=%s
tr: Ayarlanamadı PAM_TTY=%s

en: Incorrect password.
tr: Yanlış parola.

en: Authentication failed.
tr: Doğrulamala başarısız oldu.

en: Not permitted to gain access at this time.
tr: Şu anda erişim sağlamak için izin verilmedi.

en: No longer permitted to access the system.
tr: Sistem erişimine artık izin verilmiyor.

en: Username:
tr: Kullanıcı:

en: failed to register with the message bus
tr: ileti veri yoluna kayıt yapılamadı

en: not connected to the message bus
tr: ileti veri yoluna bağlı değil

en: screensaver already running in this session
tr: Bu oturumda zaten ekran koruyucu çalışıyor

en: Time has expired.
tr: Süre doldu.

en: Causes the screensaver to exit gracefully
tr: Ekran koruyucunun incelikle çıkmasına neden oluyor

en: Query the state of the screensaver
tr: Ekran koruyucusunun durumunu sorgula

en: Query the length of time the screensaver has been active
tr: Ekran koruyucunun etkin olduğu süreyi sorgula

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
tr: Ekranı hemen kilitlemek için çalışan ekran koruyucu sürecini anlatır.

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
tr: Ekran koruyucu aktif ise başka grafik tanıtımına geç

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
tr: Ekran koruyucuyu aç (ekran boş)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
tr: Ekran koruyucu aktif ise, bunu devre dışı bırakın (ekranı boşaltarak)

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
tr: Kullanıcı etkinliğini simüle etmek için çalışan ekran koruyucusunu zorlayın

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
tr: Ekran koruyucunun etkinleşmesini engelle. Engelleme sırasında komut blokları aktiftir.

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
tr: Ekran koruyucuyu engelleyen çağrı uygulaması

en: The reason for inhibiting the screensaver
tr: Ekran koruyucuyu engelleme nedeni

en: Version of this application
tr: Bu uygulamanın sürümü

en: The screensaver is %s
tr: Ekran koruyucu %s

en: active
tr: aktif

en: inactive
tr: pasif

en: The screensaver is not inhibited
tr: Ekran koruyucu engellenmiyor

en: The screensaver is being inhibited by:
tr: Ekran koruyucu tarafından engelleniyor:

en: The screensaver has been active for %d seconds.
tr: Ekran koruyucu %d saniye boyunca aktif.

en: Blank screen
tr: Boş ekran

en: Powered by Display Power Management Signaling (DPMS),
    Xfce Screensaver can automatically suspend your displays
    to save power.
    
    Xfce Power Manager and other applications also manage
    DPMS settings. If the settings here won't work, make sure
    display power management wasn't disabled there.
    If your displays are powering off at different
    intervals, be sure to check for conflicting settings.
tr: Ekran Güç Yönetimi Sinyali (DPMS) ile güçlendirilmiştir,
    Xfce Ekran Koruyucu, güç tasarrufu sağlamak için
    ekranlarınızı kendiliğinden askıya alabilir.
    
    Xfce Güç Yönetici ve diğer uygulamalar da DPMS ayarlarını 
    yönetir. Ayarlar burada çalışmazsa, lütfen
    ekran güç yönetiminin orada devre dışı bırakılmadığından emin olun.
    Eğer ekranlarınız farklı aralıklarla kapanıyorsa,
    çakışan ayarları kontrol ettiğinizden emin olun.

en: Part of Xfce Screensaver
tr: Xfce Ekran koruyucunun parçası

en: After blanking, put display to sleep after:
tr: Boşaltma işleminden sonra, aşağıdaki durumlarda ekranı uyku moduna geçirin:

en: Never
tr: Asla

en: 60 seconds
tr: 60 saniye

en: After sleeping, switch display off after:
tr: Uyuduktan sonra, şu durumlarda ekranı kapatın:

en: 60 minutes
tr: 60 dakika

en: Max number of images
tr: Maksimum resim sayısı

en: Show paths
tr: Yolları göster

en: Do rotations
tr: Rotasyon yapmak

en: Print stats
tr: İstatistikleri yazdır

en: Location
tr: Yer

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Do not randomize images
tr: Görüntüleri rastgele sıralamayın

en: Do not stretch images
tr: Resimleri uzatma

en: Do not crop images
tr: Resimleri kesme

en: Restore Defaults
tr: Öntanımlıları Geri Yükle

en: Preferences
tr: Tercihler

en: About
tr: Hakkında

en: Configure an individual screensaver
tr: Bireysel bir ekran koruyucu yapılandırın

en: screensaver name to configure
tr: yapılandırılacak ekran koruyucu adı

en: check if screensaver is configurable
tr: ekran koruyucunun yapılandırılabilir olup olmadığını kontrol edin

en: Unable to configure screensaver
tr: Ekran koruyucu yapılandırılamıyor

en: Screensaver required.
tr: Ekran koruyucu gerekli.

en: File not found: %s
tr: Dosya bulunamadı: %s

en: Unrecognized file type: %s
tr: Tanınmayan dosya türü: %s

en: Failed to process file: %s
tr: Dosya işlenemedi: %s

en: Screensaver %s is configurable.
tr: Ekran koruyucu %s yapılandırılabilir.

en: Screensaver %s is not configurable.
tr: Ekran koruyucu %s yapılandırılamaz.

en: Screensaver %s has no configuration options.
tr: Ekran koruyucu %s yapılandırma seçeneği yok.

en: Show debugging output
tr: Hata ayıklama çıktısını göster

en: Show the logout button
tr: Çıkış düğmesini göster

en: Command to invoke from the logout button
tr: Çıkış düğmesini çağırmak için komut

en: Show the switch user button
tr: Kullanıcı değiştirme düğmesini göster

en: Message to show in the dialog
tr: İletişim kutusunda gösterilecek ileti

en: MESSAGE
tr: İLETİ

en: Not used
tr: Kullanılmamış

en: Monitor height
tr: Ekran yüksekliği

en: Monitor width
tr: Ekran genişliği

en: Monitor index
tr: Ekran dizini

en: Checking...
tr: Denetleniyor...

en: Enter your password
tr: Parolanızı girin

en: You have the Caps Lock key on.
tr: Caps Lock tuşun açık.

en: _Switch User
tr: _Kullanıcı Değiştir

en: _Log Out
tr: _Çıkış

en: _Cancel
tr: İ_ptal

en: _Unlock
tr: _Kilidi Aç

en: Settings manager socket
tr: Ayarlar yöneticisi yuvası

en: SOCKET ID
tr: SOKET ID

en: Random
tr: Rasgele

en: Setting locked by administrator.
tr: Ayarlar yönetici tarafından kilitlendi.

en: Could not load the main interface
tr: Ana arayüz yüklenemedi

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
tr: Lütfen ekran koruyucunun doğru kurulduğundan emin olun.

en: Screensaver Preview
tr: Ekran Koruyucu Ön İzlemesi

en: <b>Screensaver preview</b>
tr: <b>Ekran Koruyucu Ön İzlemesi</b>

en: Screensaver Preferences
tr: Ekran Koruyucu Tercihleri

en: Power _Management
tr: Güç _Yönetimi

en: Preview
tr: Ön İzleme

en: Running as root
tr: Kök kullanıcı olarak çalışıyor

en: The screen will not be locked for the root user.
tr: Kök kullanıcı için ekran kilitlenmeyecektir.

en: Resolve
tr: Çözümle

en: Xfce Power Manager is not configured to handle laptop lid events
tr: Xfce Güç Yönetimi, dizüstü bilgisayar kapağı olaylarını işlemek için yapılandırılmamış

en: Your computer may not be locked when you close the lid.
tr: Kapağı kapattığınızda bilgisayarınız kilitlenmeyebilir.

en: Enable Screensaver
tr: Ekran Koruyucuyu Etkinleştir

en: Theme
tr: Tema

en: Configure screensaver
tr: Ekran koruyucuyu yapılandır

en: Configure...
tr: Yapılandır...

en: Change theme after:
tr: Temayı şundan sonra değiştir:

en: minutes
tr: dakika

en: Activate screensaver when computer is idle
tr: Bilgisayar boştayken ekran koruyucuyu etkinleştir

en: Regard the computer as _idle after:
tr: Bilgisayar aşağıdakilerden sonra _boşta:

en: Inhibit screensaver for fullscreen applications
tr: Tam ekran uygulamalar için ekran koruyucuyu engelle

en: Enable Lock Screen
tr: Kilit Ekranını Etkinleştir

en: Lock Screen with Screensaver
tr: Ekran Koruyucu ile Kilit Ekranı

en: Lock the screen after the screensaver is active for:
tr: Ekran koruyucu aktif hale getirildikten sonra ekranı kilitle:

en: On Screen Keyboard
tr: Ekran Klavyesi

en: On screen keyboard command:
tr: Ekran klavyesi komutu:

en: Session Status Messages
tr: Oturum Durumu Mesajları

en: Logout
tr: Çıkış

en: Logout command:
tr: Çıkış komutu:

en: Enable logout after:
tr: Şundan sonra çıkış yap:

en: User Switching
tr: Kullanıcı Değiştir

en: Lock Screen with System Sleep
tr: Sistem Uykuda ise Ekranı Kilitle

en: Lock Screen
tr: Kilit Ekranı

en: Enable debugging code
tr: Hata ayıklama kodunu etkinleştir

en: Launch screensaver and locker program
tr: Ekran koruyucu ve kilitleme programını başlat

en: XKB initialization error
tr: XKB başlatma hatası
