xfce-apps.xfce4-screensaver - en to sr translation catalogue (148 entries)

en: Xfce Screensaver
sr: Чувар заслона ИксФЦЕ-а

en: Set your screensaver preferences
sr: Подеси чувара заслона

en: Screensaver
sr: Чувар заслона

en: settings;preferences;screensaver;lock screen;
sr: поставке;подешавања;чувар заслона;чувар приказа;закључај приказ;закључај екран;чувар екрана;закључај заслон;

en: Screensavers
sr: Чувари заслона

en: Screensaver themes
sr: Теме чувара заслона

en: Show paths that images follow
sr: Приказуј путање које слике следе

en: Occasionally rotate images as they move
sr: Повремено обрћи слике при њиховом померају

en: Print out frame rate and other statistics
sr: Отискуј брзину сличица и друге податке

en: The maximum number of images to keep on screen
sr: Највећи број слика за задржавање на заслону

en: MAX_IMAGES
sr: Највише_слика

en: The initial size and position of window
sr: Почетна величина и положај прозора

en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
sr: ШИРИНАхВИСИНА+Х+У

en: The source image to use
sr: Извор слика за коришћење

note: translators: the word "image" here * represents a command line argument
en: image - floats images around the screen
sr: слика - шета слике по заслону

en: %s. See --help for usage information.
sr: %s. Погледајте --help за упутство.

en: Failed to initialize the windowing system.
sr: Нисам успео да покренем систем прозора.

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
sr: Мора да одредите једну слику. Погледајте --help за упутство.

en: Location to get images from
sr: Место за добављање слика

en: PATH
sr: ПУТАЊА

en: Color to use for images background
sr: Боја за позадину слика

en: Do not randomize pictures from location
sr: Без насумичних слика са места

en: Do not try to stretch images on screen
sr: Не растежите слике на заслону

en: Do not crop images to the screen size
sr: Не опсецај слике на величину заслона

en: Floating Xfce
sr: Плутајући ИксФЦЕ

en: Bubbles the Xfce logo around the screen
sr: Мехури грба ИксФЦЕ-а по заслону

en: Slideshow
sr: Покретни приказ слика

en: Display a slideshow from your Pictures folder
sr: Приказуј покретне слике из фасцикле Слике

en: Pop art squares
sr: Правоугаоници популарне каобајаги уметности

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
sr: Решетка бијуће боје популарне уметности.

en: Unable to establish service %s: %s
sr: Нисам успео упосоставити услугу %s: %s

en: Can't set PAM_TTY=%s
sr: Нисам успео поставити PAM_TTY=%s

en: Incorrect password.
sr: Лозинка није исправна.

en: Authentication failed.
sr: Потврда овлашћења није успела.

en: Not permitted to gain access at this time.
sr: Није одобрено задобити приступ овај пут.

en: No longer permitted to access the system.
sr: Није више дозвољено приступити систему.

en: Username:
sr: Корисничко име:

en: failed to register with the message bus
sr: нисам успео везу са сабирницом порука

en: not connected to the message bus
sr: нисам повезан са сабирницом порука

en: screensaver already running in this session
sr: чувар заслона већ ради у овој седници

en: Time has expired.
sr: Време је истекло.

en: Causes the screensaver to exit gracefully
sr: Узрокује да чувар заслона изађе захвално

en: Query the state of the screensaver
sr: Упит стању чувара заслона

en: Query the length of time the screensaver has been active
sr: Упит дужини времена рада чувара заслона

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
sr: Казује покренутом процесу чувара заслона да закључа заслон одмах

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
sr: Ако је чувар заслона покренут пређи на следећу сликовну представу

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
sr: Укључи чувара заслона (чисти заслон)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
sr: Ако је чувар заслона покренут искључи га (попуни заслон)

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
sr: Чарни покренутог чувара заслона да опонаша корисничке радње

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
sr: Уздржи чувара заслона од покретања. Наредба га спречава док је задршка покренута.

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
sr: Позвани програм који уздржава чувара заслона

en: The reason for inhibiting the screensaver
sr: Разлог за уздржавање чувара заслона

en: Version of this application
sr: Издање овог програма

en: The screensaver is %s
sr: Чувар заслона је %s

en: active
sr: покренут

en: inactive
sr: нерадан

en: The screensaver is not inhibited
sr: Чувар заслона није заустављен

en: The screensaver is being inhibited by:
sr: Чувар заслона је заустављен од:

en: The screensaver has been active for %d seconds.
sr: Чувар заслона ради већ %d секунди.

en: Blank screen
sr: Празан заслон

en: Powered by Display Power Management Signaling (DPMS),
    Xfce Screensaver can automatically suspend your displays
    to save power.
    
    Xfce Power Manager and other applications also manage
    DPMS settings. If the settings here won't work, make sure
    display power management wasn't disabled there.
    If your displays are powering off at different
    intervals, be sure to check for conflicting settings.
sr: Погоњен давачем знакова управника напајања заслона
    (ДПМС), чувар заслона ИксФЦЕ-а може самостално обуставити
    заслоне ради штедње снаге.
    
    Управник напајања ИксФЦЕ-а и остали програми такође
    управљају поставкама ДМПС-а. Уколико поставке овде
    не раде, проверите да ли је управник напајања овде онемогућен.
    Уколико се заслон искључује другачијим међувременом, проверите сукобне поставке.

en: Part of Xfce Screensaver
sr: Део чувара заслона ИксФЦЕ-а

en: After blanking, put display to sleep after:
sr: Након чишћења, пошаљи заслон на спавање након:

en: Never
sr: Никада

en: 60 seconds
sr: 60 секунди

en: After sleeping, switch display off after:
sr: Након спавања, искључи заслон након:

en: 60 minutes
sr: 60 минута

en: Max number of images
sr: Највећи број слика

en: Show paths
sr: Приказуј путање

en: Do rotations
sr: Обрћи

en: Print stats
sr: Испиши податке

en: Location
sr: Место

en: Background color
sr: Боја позадине

en: Do not randomize images
sr: Не постављај насумично слике

en: Do not stretch images
sr: Не развлачи слике

en: Do not crop images
sr: Не опсецај слике

en: Restore Defaults
sr: Врати на _подразумевано

en: Preferences
sr: Својства

en: About
sr: Опширније

en: Video
sr: Видео

en: Configure an individual screensaver
sr: Подеси појединачног чувара заслона

en: screensaver name to configure
sr: име чувара заслона за подешавање

en: check if screensaver is configurable
sr: провери да ли је чувар заслона подесив

en: Unable to configure screensaver
sr: Нисам успео да подесим чувара заслона

en: Screensaver required.
sr: Неопходан је чувар заслона.

en: File not found: %s
sr: Непронађена датотека: %s

en: Unrecognized file type: %s
sr: Непозната врста датотеке: %s

en: Failed to process file: %s
sr: Нисам успео да обрадим датотеку: %s

en: Screensaver %s is configurable.
sr: Чувар заслона %s је подесив.

en: Screensaver %s is not configurable.
sr: Чувар заслона %s није подесив.

en: Screensaver %s has no configuration options.
sr: Чувар заслона %s нема могућности подешавања.

en: Show debugging output
sr: Приказуј излаз отклона грешака

en: Show the logout button
sr: Приказуј дугме одјаве

en: Command to invoke from the logout button
sr: Наредба за позивање дугметом одјаве

en: Show the switch user button
sr: Приказуј дугме промене корисника

en: Message to show in the dialog
sr: Порука за заслон у прозорчету

en: MESSAGE
sr: ПОРУКА

en: Not used
sr: Некоришћено

en: Monitor height
sr: Висина монитора

en: Monitor width
sr: Ширина монитора

en: Monitor index
sr: Редни број монитора

en: Checking...
sr: Проверавам...

en: Enter your password
sr: Унесите лозинку

en: You have the Caps Lock key on.
sr: Укључено је дугме закључавања великих слова.

en: _Switch User
sr: _Промени корисника

en: _Log Out
sr: _Одјави се

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Unlock
sr: О_ткључај

en: Settings manager socket
sr: Утичница управника поставки

en: SOCKET ID
sr: ЛБ ПРИКЉУЧНИЦЕ

en: Random
sr: Насумично

en: Setting locked by administrator.
sr: Поставке је закључао руковалац.

en: Could not load the main interface
sr: Нисам успео добавити главно сучеље

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
sr: Проверите да ли је чувар заслона ваљано уграђен

en: Screensaver Preview
sr: Преглед чувара заслона

en: <b>Screensaver preview</b>
sr: <b>Преглед чувара заслона</b>

en: Screensaver Preferences
sr: Поставке чувара заслона

en: Power _Management
sr: Управљање_ напајањем

en: Preview
sr: Преглед

en: Running as root
sr: Ради под кореним овлашћењима

en: The screen will not be locked for the root user.
sr: Приказ неће бити закључан за кореног корисника.

en: Resolve
sr: Разреши

en: Xfce Power Manager is not configured to handle laptop lid events
sr: Управник напајања ИксФЦЕ-а није подешен да рукује догађајима преклопног рачунара

en: Your computer may not be locked when you close the lid.
sr: Рачунар се можда неће закључати кад га заклопите.

en: Enable Screensaver
sr: Омогући чувара заслона

en: Theme
sr: Тема

en: Configure screensaver
sr: Подесите чувара заслона

en: Configure...
sr: Подеси...

en: Change theme after:
sr: Замени тему после:

en: minutes
sr: минута

en: Activate screensaver when computer is idle
sr: _Покрени чувара заслона када је рачунар беспослен

en: Regard the computer as _idle after:
sr: Сматрај рачунар _беспосленим након:

en: Inhibit screensaver for fullscreen applications
sr: Замрзни чувара заслона за програме потпуног заслона

en: Enable Lock Screen
sr: Омогући чувара заслона

en: Lock Screen with Screensaver
sr: Закључај заслон чуваром заслона

en: Lock the screen after the screensaver is active for:
sr: Закључај заслон након времена рада чувара заслона:

en: On Screen Keyboard
sr: Тастатура на заслону

en: On screen keyboard command:
sr: Наредба за тастатуру на заслону:

en: Session Status Messages
sr: Поруке стања седнице

en: Logout
sr: Одјава

en: Logout command:
sr: Наредба одјаве:

en: Enable logout after:
sr: Омогући одјаву након:

en: User Switching
sr: Промена корисника

en: Lock Screen with System Sleep
sr: Закључај заслон када се систем успава

en: Lock Screen
sr: Закључај заслон

en: Enable debugging code
sr: Омогући кодирање отклона грешака

en: Launch screensaver and locker program
sr: Покрени програм чувара и закључавања заслона

en: XKB initialization error
sr: Грешка покретања ИксКБ-а
