xfce-apps.xfce4-screensaver - en to pl translation catalogue (150 entries)

en: Xfce Screensaver
pl: Wygaszacz ekranu Xfce

en: Set your screensaver preferences
pl: Ustawia preferencje wygaszacza ekranu

en: Screensaver
pl: Wygaszacz ekranu

en: settings;preferences;screensaver;lock screen;
pl: ustawienia;preferencje;wygaszacz ekranu;blokada ekranu;

en: Screensavers
pl: Wygaszacze ekranu

en: Screensaver themes
pl: Motywy wygaszacza ekranu

en: Show paths that images follow
pl: Pokaż ścieżki, którymi podążają obrazy

en: Occasionally rotate images as they move
pl: Sporadycznie obracaj obrazy podczas ich poruszania

en: Print out frame rate and other statistics
pl: Wyświetl liczbę klatek na sekundę i inne statystyki

en: The maximum number of images to keep on screen
pl: Maksymalna liczba obrazów do wyświetlenia na ekranie

en: MAX_IMAGES
pl: MAKSIMUM_OBRAZÓW

en: The initial size and position of window
pl: Początkowy rozmiar i położenie okna

en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
pl: SZEROKOŚĆxWYSOKOŚĆ+X+Y

en: The source image to use
pl: Obraz źródłowy do użycia

note: translators: the word "image" here * represents a command line argument
en: image - floats images around the screen
pl: image – unosi obrazy po ekranie

en: %s. See --help for usage information.
pl: %s. Zobacz --help, aby uzyskać informacje o użytkowaniu.

en: Failed to initialize the windowing system.
pl: Nie udało się zainicjować systemu okien.

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
pl: Musisz podać jeden obraz. Zobacz --help, aby uzyskać informacje o użytkowaniu.

en: Location to get images from
pl: Lokalizacja, z której można uzyskać obrazy

en: PATH
pl: ŚĆIEŻKA

en: Color to use for images background
pl: Kolor do użycia dla tła obrazów

en: "#rrggbb"
pl: „#rrggbb”

en: Do not randomize pictures from location
pl: Nie wybieraj losowo zdjęć z lokalizacji

en: Do not try to stretch images on screen
pl: Nie próbuj rozciągać obrazów na ekranie

en: Do not crop images to the screen size
pl: Nie przycinaj obrazów do rozmiaru ekranu

en: Floating Xfce
pl: Pływające Xfce

en: Bubbles the Xfce logo around the screen
pl: Wiruje logiem Xfce po ekranie

en: Slideshow
pl: Pokaz slajdów

en: Display a slideshow from your Pictures folder
pl: Wyświetl pokaz slajdów z folderu Obrazy

en: Pop art squares
pl: Kwadraty pop-art

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
pl: Pop-artowa siatka pulsujących kolorów.

en: Unable to establish service %s: %s
pl: Nie można ustanowić usługi %s: %s

en: Can't set PAM_TTY=%s
pl: Nie można ustawić PAM_TTY=%s

en: Incorrect password.
pl: Nieprawidłowe hasło.

en: Authentication failed.
pl: Nieudane uwierzytelnianie.

en: Not permitted to gain access at this time.
pl: W tej chwili nie można uzyskać dostępu.

en: No longer permitted to access the system.
pl: Nie można już uzyskać dostępu do systemu.

en: Username:
pl: Nazwa użytkownika:

en: failed to register with the message bus
pl: nie udało się zarejestrować w magistrali komunikatów

en: not connected to the message bus
pl: nie podłączono do magistrali komunikatów

en: screensaver already running in this session
pl: wygaszacz ekranu już uruchomiony w tej sesji

[ctx: Date]
en: %A, %B %e   %H:%M
pl: %A, e% %B, %H:%M

en: Time has expired.
pl: Upłynął czas.

en: Causes the screensaver to exit gracefully
pl: Powoduje prawidłowe zakończenie wygaszacza ekranu

en: Query the state of the screensaver
pl: Zapytuje o stan wygaszacza ekranu

en: Query the length of time the screensaver has been active
pl: Zapytuje o czas działania wygaszacza ekranu

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
pl: Informuje o uruchomionym procesie wygaszania ekranu, aby natychmiast zablokować ekran

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
pl: Jeśli wygaszacz ekranu jest aktywny, przełącz na inną demonstrację graficzną

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
pl: Włącz wygaszacz ekranu (przyciemnij ekran)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
pl: Jeśli wygaszacz ekranu jest aktywny, wyłącz go (nie przyciemniaj ekranu)

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
pl: Szturchnij działający wygaszacz ekranu, aby zasymulować aktywność użytkownika

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
pl: Powstrzymuje wygaszacz ekranu przed aktywowaniem. Polecenie blokuje podczas aktywności wstrzymania.

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
pl: Program wywołujący, który powstrzymuje wygaszacz ekranu

en: The reason for inhibiting the screensaver
pl: Powód powstrzymania wygaszacza ekranu

en: Version of this application
pl: Wersja tego programu

en: The screensaver is %s
pl: Wygaszacz ekranu to %s

en: active
pl: aktywne

en: inactive
pl: nieaktywne

en: The screensaver is not inhibited
pl: Wygaszacz ekranu nie jest wstrzymywany

en: The screensaver is being inhibited by:
pl: Wygaszacz ekranu jest wstrzymywany przez:

en: The screensaver has been active for %d seconds.
pl: Wygaszacz ekranu był aktywny przez %d s.

en: Blank screen
pl: Ciemny ekran

en: Powered by Display Power Management Signaling (DPMS),
    Xfce Screensaver can automatically suspend your displays
    to save power.
    
    Xfce Power Manager and other applications also manage
    DPMS settings. If the settings here won't work, make sure
    display power management wasn't disabled there.
    If your displays are powering off at different
    intervals, be sure to check for conflicting settings.
pl: Wspierany przez Display Power Management Signaling
    (DPMS) Wygaszacz ekranu Xfce może automatycznie
    wygaszać ekrany, aby oszczędzać energię.
    
    Menedżer zasilania Xfce i inne programy również zarządzają
    ustawieniami DPMS. Jeśli ustawienia tutaj nie będą działać,
    upewnij się, że zarządzanie energią ekranu nie zostało tam
    wyłączone. Jeśli ekrany wyłączają się w różnych odstępach
    czasu, sprawdź, czy nie ma sprzecznych ustawień.

en: Part of Xfce Screensaver
pl: Część wygaszacza ekranu Xfce

en: After blanking, put display to sleep after:
pl: Po przyciemnieniu uśpij ekran po:

en: Never
pl: Nigdy

en: 60 seconds
pl: 60 sek.

en: After sleeping, switch display off after:
pl: Po uśpieniu wyłącz ekran po:

en: 60 minutes
pl: 60 min

en: Max number of images
pl: Maksymalna liczba obrazów

en: Show paths
pl: Pokaż ścieżki

en: Do rotations
pl: Wykonuj obroty

en: Print stats
pl: Wyświetl statystyki

en: Location
pl: Lokalizacja:

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Do not randomize images
pl: Nie losuj obrazów

en: Do not stretch images
pl: Nie rozciągaj obrazów

en: Do not crop images
pl: Nie przycinaj obrazów

en: Restore Defaults
pl: Przywróć domyślne

en: Preferences
pl: Preferencje

en: About
pl: O programie

en: Video
pl: Pliki wideo

en: Configure an individual screensaver
pl: Skonfiguruj indywidualny wygaszacz ekranu

en: screensaver name to configure
pl: nazwę wygaszacza ekranu do skonfigurowania

en: check if screensaver is configurable
pl: sprawdź, czy wygaszacz ekranu jest konfigurowalny

en: Unable to configure screensaver
pl: Nie udało się skonfigurować wygaszacza ekranu

en: Screensaver required.
pl: Wymagany wygaszacz ekranu.

en: File not found: %s
pl: Nie znaleziono pliku: %s

en: Unrecognized file type: %s
pl: Nierozpoznany typ pliku: %s

en: Failed to process file: %s
pl: Nie udało się przetworzyć pliku: %s

en: Screensaver %s is configurable.
pl: Wygaszacz ekranu %s jest konfigurowalny.

en: Screensaver %s is not configurable.
pl: Wygaszacz ekranu %s nie jest konfigurowalny.

en: Screensaver %s has no configuration options.
pl: Wygaszacz ekranu %s nie ma opcji konfiguracji.

en: Show debugging output
pl: Pokaż dane wyjściowe debugowania

en: Show the logout button
pl: Pokaż przycisk wylogowania

en: Command to invoke from the logout button
pl: Polecenie do wywołania z przycisku wylogowania

en: Show the switch user button
pl: Pokaż przycisk przełączenia użytkownika

en: Message to show in the dialog
pl: Wiadomość do wyświetlenia w oknie dialogowym

en: MESSAGE
pl: KOMUNIKAT

en: Not used
pl: Nieużywane

en: Monitor height
pl: Wysokość monitora

en: Monitor width
pl: Szerokość monitora

en: Monitor index
pl: Indeks monitora

en: Checking...
pl: Sprawdzanie...

en: Enter your password
pl: Wprowadź hasło

en: You have the Caps Lock key on.
pl: Masz włączony klawisz Caps Lock.

en: _Switch User
pl: _Zmień użytkownika

en: _Log Out
pl: _Wyloguj

en: _Cancel
pl: A_nuluj

en: _Unlock
pl: _Odblokuj

en: Settings manager socket
pl: Określa gniazdo menedżera ustawień

en: SOCKET ID
pl: IDENTYFIKATOR GNIAZDA

en: Random
pl: Losowy

en: Setting locked by administrator.
pl: Ustawienie zablokowane przez administratora.

en: Could not load the main interface
pl: Nie można załadować głównego interfejsu

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
pl: Upewnij się, że wygaszacz ekranu jest poprawnie zainstalowany

en: Screensaver Preview
pl: Podgląd wygaszacza ekranu

en: <b>Screensaver preview</b>
pl: <b>Podgląd wygaszacza ekranu</b>

en: Screensaver Preferences
pl: Preferencje wygaszacza ekranu

en: Power _Management
pl: Zarządzanie _energią

en: Preview
pl: Podgląd

en: Running as root
pl: Uruchomiony jako root

en: The screen will not be locked for the root user.
pl: Ekran nie zostanie zablokowany dla użytkownika root.

en: Resolve
pl: Rozwiąż

en: Xfce Power Manager is not configured to handle laptop lid events
pl: Menedżer zasilania Xfce nie jest skonfigurowany do obsługi zdarzeń pokrywy laptopa

en: Your computer may not be locked when you close the lid.
pl: Komputer może nie zostać zablokowany po zamknięciu pokrywy.

en: Enable Screensaver
pl: Włącz wygaszacz ekranu

en: Theme
pl: Motyw

en: Configure screensaver
pl: Skonfiguruj wygaszacz ekranu

en: Configure...
pl: Konfiguruj...

en: Change theme after:
pl: Zmień motyw po:

en: minutes
pl: min

en: Activate screensaver when computer is idle
pl: Aktywuj wygaszacz ekranu, gdy komputer jest bezczynny

en: Regard the computer as _idle after:
pl: Uznaj komputer jako _bezczynny po:

en: Inhibit screensaver for fullscreen applications
pl: Blokuj wygaszacz ekranu dla programów pełnoekranowych

en: Enable Lock Screen
pl: Włącz blokadę ekranu

en: Lock Screen with Screensaver
pl: Blokada ekranu z wygaszaczem ekranu

en: Lock the screen after the screensaver is active for:
pl: Zablokuj ekran po tym, gdy wygaszacz ekranu jest aktywny przez:

en: On Screen Keyboard
pl: Klawiatura ekranowa

en: On screen keyboard command:
pl: Polecenie klawiatury ekranowej:

en: Session Status Messages
pl: Komunikaty o statusie sesji

en: Logout
pl: Wylogowanie

en: Logout command:
pl: Polecenie wylogowania:

en: Enable logout after:
pl: Włącz wylogowanie po:

en: User Switching
pl: Przełączanie użytkowników

en: Lock Screen with System Sleep
pl: Blokada ekranu z uśpieniem systemu

en: Lock Screen
pl: Blokada ekranu

en: Enable debugging code
pl: Włącz kod debugowania

en: Launch screensaver and locker program
pl: Uruchom wygaszacz ekranu i program blokady

en: XKB initialization error
pl: Błąd inicjalizacji XKB
