xfce-apps.xfce4-screensaver - en to nb translation catalogue (141 entries)

en: Xfce Screensaver
nb: Xfce Skjermsparer

en: Set your screensaver preferences
nb: Sett opp skjermspareren

en: Screensaver
nb: Skjermsparer

en: settings;preferences;screensaver;lock screen;
nb: innstillinger;oppsett;konfigurasjon;skjermbeskytter;skjermsparer;skjermlås;lås;skjerm

en: Screensavers
nb: Skjermsparere

en: Screensaver themes
nb: Skjermsparer-temaer

en: Show paths that images follow
nb: Vis sporene som bildene følger

en: Occasionally rotate images as they move
nb: Roter bildene av og til mens de beveger seg

en: Print out frame rate and other statistics
nb: List ut oppdateringsfrekvens og andre statistikker

en: The maximum number of images to keep on screen
nb: Største antall samtidige bilder

en: MAX_IMAGES
nb: MAKS_BILDER

en: The initial size and position of window
nb: Vinduets startstørrelse og -posisjon

en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
nb: BREDDExHØYDE+X+Y

en: The source image to use
nb: Bruk dette bildet

note: translators: the word "image" here * represents a command line argument
en: image - floats images around the screen
nb: image - flytter bilder rundt på skjermen

en: %s. See --help for usage information.
nb: %s. Se --help for instruksjoner.

en: Failed to initialize the windowing system.
nb: Klarte ikke initialisere vindussystemet.

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
nb: Du må angi ett bilde. Se --help for instruksjoner.

en: Location to get images from
nb: Hent bilder fra denne plasseringen

en: PATH
nb: STI

en: Color to use for images background
nb: Bruk denne fargen som bildebakgrunn

en: Do not randomize pictures from location
nb: Ikke velg bilder automatisk fra plasseringen

en: Do not try to stretch images on screen
nb: Ikke forsøk å strekke bilder på skjermen

en: Do not crop images to the screen size
nb: Ikke beskjær bilder til skjermstørrelsen

en: Floating Xfce
nb: Svevende Xfce

en: Bubbles the Xfce logo around the screen
nb: Xfce-logoen svever rundt på skjermen

en: Slideshow
nb: Lysbildefremvisning

en: Display a slideshow from your Pictures folder
nb: Viser en bildekarusell fra bildemappen din

en: Pop art squares
nb: Popkunst-firkanter

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
nb: Et popkunst-lignende rutenett med pulserende farger.

en: Unable to establish service %s: %s
nb: Klarte ikke etablere tjeneste %s: %s

en: Can't set PAM_TTY=%s
nb: Klarte ikke sette PAM_TTY=%s

en: Incorrect password.
nb: Feil passord.

en: Authentication failed.
nb: Autentiseringen mislyktes.

en: Not permitted to gain access at this time.
nb: Mangler for øyeblikket adgangstillatelse.

en: No longer permitted to access the system.
nb: Adgangstillatelsen har utgått.

en: Username:
nb: Brukernavn:

en: failed to register with the message bus
nb: klarte ikke registrere med meldingsbussen

en: not connected to the message bus
nb: ikke tilkoblet meldingsbussen

en: screensaver already running in this session
nb: det kjører allerede en skjermsparer i denne økta

en: Time has expired.
nb: Tiden er utløpt.

en: Causes the screensaver to exit gracefully
nb: Gjør at skjermspareren avslutter normalt

en: Query the state of the screensaver
nb: Forespør skjermsparerens tilstand

en: Query the length of time the screensaver has been active
nb: Forespør hvor lenge skjermspareren har vært slått på

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
nb: Ber den kjørende skjermspareren låse skjermen umiddelbart

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
nb: Bytt til en annen grafikkdemo hvis skjermspareren er slått på

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
nb: Slå på skjermspareren (blank skjermen)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
nb: Slå av skjermspareren hvis den er påslått (fjern skjermblanking)

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
nb: Pirk borti den kjørende skjermspareren for å etterligne brukeraktivitet

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
nb: Forhindre skjermspareren fra å slå seg på. Kommandoen blokkerer mens forhindringen er slått på.

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
nb: Det kallende programmet som forhindrer skjermspareren

en: The reason for inhibiting the screensaver
nb: Begrunnelsen for å forhindre skjermspareren

en: Version of this application
nb: Programversjonen

en: The screensaver is %s
nb: Skjermspareren er %s

en: active
nb: slått på

en: inactive
nb: slått av

en: The screensaver is not inhibited
nb: Skjermspareren er ikke forhindret

en: The screensaver is being inhibited by:
nb: Skjermspareren forhindres av:

en: The screensaver has been active for %d seconds.
nb: Skjermspareren har vært slått på i %d sekunder.

en: Part of Xfce Screensaver
nb: En del av Xfce-skjermspareren

en: Max number of images
nb: Største antall bilder

en: Show paths
nb: Vis stier

en: Do rotations
nb: Utfør rotasjoner

en: Print stats
nb: List ut statistikk

en: Location
nb: Plassering

en: Background color
nb: Bakgrunnsfarge

en: Do not randomize images
nb: Ikke vis bilder tilfeldig

en: Do not stretch images
nb: Ikke strekk bilder

en: Do not crop images
nb: Ikke beskjær bilder

en: Restore Defaults
nb: Tilbakestill til forvalg

en: Preferences
nb: Innstillinger

en: About
nb: Om

en: Configure an individual screensaver
nb: Sett opp individuell skjermsparer

en: screensaver name to configure
nb: skjermspareren som skal settes opp

en: check if screensaver is configurable
nb: undersøk om skjermspareren kan settes opp

en: Unable to configure screensaver
nb: Klarte ikke sette opp skjermspareren

en: Screensaver required.
nb: Skjermsparer kreves.

en: File not found: %s
nb: Fant ikke filen: %s

en: Unrecognized file type: %s
nb: Ukjent filtype: %s

en: Failed to process file: %s
nb: Klarte ikke behandle filen: %s

en: Screensaver %s is configurable.
nb: Skjermspareren %s har innstillinger.

en: Screensaver %s is not configurable.
nb: Skjermspareren %s har ingen innstillinger.

en: Screensaver %s has no configuration options.
nb: Skjermspareren %s har ingen innstillinger.

en: Show debugging output
nb: Vis feilsøkingsdata

en: Show the logout button
nb: Vis utloggingsknapp

en: Command to invoke from the logout button
nb: Kommando som utloggingsknappen skal kjøre

en: Show the switch user button
nb: Vis brukerbytteknapp

en: Message to show in the dialog
nb: Melding som skal vises i dialogvinduet

en: MESSAGE
nb: MELDING

en: Not used
nb: Brukes ikke

en: Monitor height
nb: Skjermens høyde

en: Monitor width
nb: Skjermens bredde

en: Monitor index
nb: Skjermens rekkefølge

en: Checking...
nb: Sjekker …

en: Enter your password
nb: Skriv inn passordet ditt

en: You have the Caps Lock key on.
nb: Caps Lock er på.

en: _Switch User
nb: _Bytt bruker

en: _Log Out
nb: _Logg ut

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: _Unlock
nb: L_ås opp

en: Settings manager socket
nb: Innstillingsbehandlersokkel

en: SOCKET ID
nb: SOKKEL-ID

en: Blank screen
nb: Blank skjermen

en: Random
nb: Tilfeldig

en: Setting locked by administrator.
nb: Administrator har låst innstillingen.

en: Could not load the main interface
nb: Klarte ikke laste hovedgrensesnittet

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
nb: Sørg for at skjermspareren er riktig installert

en: Screensaver Preview
nb: Forhåndsvisning av skjermspareren

en: <b>Screensaver preview</b>
nb: <b>Forhåndsvisning av skjermspareren</b>

en: Screensaver Preferences
nb: Innstillinger for skjermspareren

en: Power _Management
nb: _Strømstyring

en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: Running as root
nb: Kjører som root

en: The screen will not be locked for the root user.
nb: Skjermen vil ikke låses for rotbrukeren.

en: Resolve
nb: Slå opp

en: Xfce Power Manager is not configured to handle laptop lid events
nb: Xfce Strømstyring er ikke satt opp til å håndtere sammenlukking av bærbar

en: Your computer may not be locked when you close the lid.
nb: Maskinen vil kanskje ikke låses når du lukker den sammen.

en: Enable Screensaver
nb: Slå på skjermsparer

en: Theme
nb: Tema

en: Configure screensaver
nb: Sett opp skjermsparer

en: Configure...
nb: Sett opp …

en: Change theme after:
nb: Endre tema etter:

en: minutes
nb: minutter

en: Activate screensaver when computer is idle
nb: Slå på skjermsparer når maskinen er inaktiv

en: Regard the computer as _idle after:
nb: Anse maskinen som _inaktiv etter:

en: Inhibit screensaver for fullscreen applications
nb: Ikke aktiver skjermsparer når programmer kjører i fullskjerm

en: Enable Lock Screen
nb: Slå på låseskjerm

en: Lock Screen with Screensaver
nb: Lås skjermen med skjermsparer

en: Lock the screen after the screensaver is active for:
nb: Lås skjermen etter at skjermspareren har vært aktiv i:

en: On Screen Keyboard
nb: Skjermtastatur

en: On screen keyboard command:
nb: Skjermtastatur-kommando:

en: Session Status Messages
nb: Øktstatusmeldinger

en: Logout
nb: Utlogging

en: Logout command:
nb: Utloggingskommando:

en: Enable logout after:
nb: Slå på utlogging etter:

en: User Switching
nb: Brukerbytte

en: Lock Screen with System Sleep
nb: Lås skjermen i hvilemodus

en: Lock Screen
nb: Låseskjerm

en: Enable debugging code
nb: Slå på feilsøkingskode

en: Launch screensaver and locker program
nb: Kjør skjermsparer og skjermlås

en: XKB initialization error
nb: XKB-initialiseringsfeil
