xfce-apps.xfce4-screensaver - en to hu translation catalogue (148 entries)

en: Xfce Screensaver
hu: Xfce képernyővédő

en: Set your screensaver preferences
hu: Adja meg a képernyővédő beállításait

en: Screensaver
hu: Képernyővédő

en: settings;preferences;screensaver;lock screen;
hu: beállítások;képernyővédő;képernyőkímélő;zárolási képernyő;zárképernyő;

en: Screensavers
hu: Képernyővédők

en: Screensaver themes
hu: Képernyővédő-témák

en: Show paths that images follow
hu: Útvonalak megjelenítése, melyeket a képek követnek

en: Occasionally rotate images as they move
hu: Alkalmanként a képek forgatása mozgás közben

en: Print out frame rate and other statistics
hu: Képkockasebesség és más statisztikák kiírása

en: The maximum number of images to keep on screen
hu: A képen megjelenő képek maximális száma

en: MAX_IMAGES
hu: MAX_KÉPEK

en: The initial size and position of window
hu: Az ablak kezdeti mérete és pozíciója

en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
hu: SZÉLESSÉG×MAGASSÁG+X+Y

en: The source image to use
hu: A használandó kép forrása

note: translators: the word "image" here * represents a command line argument
en: image - floats images around the screen
hu: image – a kép lebegtetése a képernyőn

en: %s. See --help for usage information.
hu: %s. Lásd a --help parancsot a használati információkért.

en: Failed to initialize the windowing system.
hu: Nem sikerült előkészíteni az ablakkezelő rendszert.

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
hu: Meg kell adnia egy képet. Lásd a --help parancsot a használati információkért.

en: Location to get images from
hu: Hely a képek lekéréséhez

en: PATH
hu: ÚTVONAL

en: Color to use for images background
hu: Képháttérként használandó szín

en: Do not randomize pictures from location
hu: Ne legyenek véletlenszerűek a helyről származó képek

en: Do not try to stretch images on screen
hu: Ne próbálja meg nyújtani a képeket a képernyőn

en: Floating Xfce
hu: Lebegő Xfce

en: Bubbles the Xfce logo around the screen
hu: Az Xfce logót lebegteti a képernyőn

en: Slideshow
hu: Diavetítés

en: Display a slideshow from your Pictures folder
hu: Diavetítés megjelenítése a Képek mappából

en: Pop art squares
hu: Pop-art négyzetek

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
hu: Egy pop-art szerű rács, pulzáló színekkel.

en: Unable to establish service %s: %s
hu: A(z) %s szolgáltatás nem létesíthető: %s

en: Can't set PAM_TTY=%s
hu: A PAM_TTY=%s nem állítható be

en: Incorrect password.
hu: Helytelen jelszó.

en: Authentication failed.
hu: A hitelesítés sikertelen.

en: Not permitted to gain access at this time.
hu: Jelenleg nem férhet hozzá.

en: No longer permitted to access the system.
hu: Már nem férhet hozzá a rendszerhez.

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: failed to register with the message bus
hu: nem sikerült regisztrálni az üzenetbuszra

en: not connected to the message bus
hu: nem kapcsolódott az üzenetbuszhoz

en: screensaver already running in this session
hu: a képernyővédő már fut ebben a munkamenetben

[ctx: Date]
en: %A, %B %e   %H:%M
hu: %B %e, %a   %H:%M

en: Time has expired.
hu: Az idő lejárt.

en: Causes the screensaver to exit gracefully
hu: A képernyővédő szabályos kilépését okozza

en: Query the state of the screensaver
hu: A képernyővédő állapotának lekérdezése

en: Query the length of time the screensaver has been active
hu: Az idő lekérdezése, mióta a képernyővédő aktív

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
hu: Megmondja a futó képernyővédő folyamatnak, hogy azonnal zárolja a képernyőt

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
hu: Ha a képernyővédő aktív, akkor egy másik grafikai demóra vált

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
hu: A képernyővédő bekapcsolása (képernyő elsötétítése)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
hu: Ha a képernyővédő aktív, akkor deaktiválja (a képernyő elsötétítésének visszavonása)

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
hu: A futó képernyővédő megbökése, felhasználói tevékenységet szimulálva

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
hu: A képernyővédő aktiválásának megakadályozása. A parancs blokkol, amíg a megakadályozás be van kapcsolva.

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
hu: A futó alkalmazás, amely megakadáyozza a képernyővédő futását

en: The reason for inhibiting the screensaver
hu: A képernyővédő futásának megakadályozásának oka

en: Version of this application
hu: Az alkalmazás verziója

en: The screensaver is %s
hu: A képernyővédő %s

en: active
hu: aktív

en: inactive
hu: inaktív

en: The screensaver is not inhibited
hu: A képernyővédő futása nincs megakadályozva

en: The screensaver is being inhibited by:
hu: A képernyővédő futását megakadályozza:

en: The screensaver has been active for %d seconds.
hu: A képernyővédő %d másodperce aktív.

en: Blank screen
hu: Üres képernyő

en: Powered by Display Power Management Signaling (DPMS),
    Xfce Screensaver can automatically suspend your displays
    to save power.
    
    Xfce Power Manager and other applications also manage
    DPMS settings. If the settings here won't work, make sure
    display power management wasn't disabled there.
    If your displays are powering off at different
    intervals, be sure to check for conflicting settings.
hu: A Display Power Management Signaling (DPMS) használatával
    az Xfce képernyővédő automatikusan felfüggesztheti a kijelzőit,
    hogy energiát takarítson meg.
    
    Az Xfce enegergiakezelő és más alkalmazások is kezelik a
    DPMS-beállításokat. Ha az itteni beállítások nem működnek, akkor győződjön meg
    arról, hogy az engergiagazdálkodás nem lett-e itt letiltva.
    Ha a kijelzők eltérő időszakok után kapcsolnak ki, akkor
    ellenőrizze, hogy nincsenek-e ütköző beállítások.

en: Part of Xfce Screensaver
hu: Az Xfce képernyővédő része

en: After blanking, put display to sleep after:
hu: Elsötétítés után a kijelző alvásba küldése

en: Never
hu: Soha

en: 60 seconds
hu: 60 másodperc

en: After sleeping, switch display off after:
hu: Alvás után, a kijelző kikapcsolása ennyi idő után:

en: 60 minutes
hu: 60 perc

en: Max number of images
hu: Képek legnagyobb száma

en: Show paths
hu: Útvonalak megjelenítése

en: Do rotations
hu: Elforgatások végzése

en: Print stats
hu: Statisztika kiírása

en: Location
hu: Hely

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Do not randomize images
hu: Ne legyenek véletlenszerűek a képek

en: Do not stretch images
hu: Ne legyenek nyújtva a képek

en: Restore Defaults
hu: Alapértékek visszaállítása

en: Preferences
hu: Beállítások

en: About
hu: Névjegy

en: Video
hu: Videó

en: Configure an individual screensaver
hu: Egyéni képernyővédő beállítása

en: screensaver name to configure
hu: beállítandó képernyővédő neve

en: check if screensaver is configurable
hu: ellenőrzés, hogy a képernyővédő beállítható-e

en: Unable to configure screensaver
hu: A képernyővédő beállítása nem lehetséges

en: Screensaver required.
hu: Képernyővédő megadása szükséges.

en: File not found: %s
hu: A fájl nem található: %s

en: Unrecognized file type: %s
hu: Ismeretlen fájltípus: %s

en: Failed to process file: %s
hu: A fájl feldolgozása sikertelen: %s

en: Screensaver %s is configurable.
hu: A(z) %s képernyővédő beállítható.

en: Screensaver %s is not configurable.
hu: A(z) %s képernyővédő nem állítható be.

en: Screensaver %s has no configuration options.
hu: A(z) %s képernyővédőnek nincsenek módosítható beállításai.

en: Show debugging output
hu: Hibakeresési kimenet megjelenítése

en: Show the logout button
hu: A kijelentkezés gomb megjelenítése

en: Command to invoke from the logout button
hu: A kijelentkezés gombra kattintáskor futtatandó parancs

en: Show the switch user button
hu: A felhasználóváltás gomb megjelenítése

en: Message to show in the dialog
hu: A párbeszédablakban megjelenítendő üzenet

en: MESSAGE
hu: ÜZENET

en: Not used
hu: Nem használt

en: Monitor height
hu: Kijelző magassága

en: Monitor width
hu: Kijelző szélessége

en: Monitor index
hu: Kijelző indexe

en: Checking...
hu: Ellenőrzés…

en: Enter your password
hu: Adja meg a jelszót

en: You have the Caps Lock key on.
hu: A Caps Lock be van kapcsolva.

en: _Switch User
hu: _Felhasználóváltás

en: _Log Out
hu: _Kijelentkezés

en: _Cancel
hu: _Mégse

en: _Unlock
hu: _Feloldás

en: Settings manager socket
hu: Beállításkezelő foglalat

en: SOCKET ID
hu: FOGLALATAZONOSÍTÓ

en: Random
hu: Véletlen

en: Setting locked by administrator.
hu: A beállítást a rendszergazda zárolta.

en: Could not load the main interface
hu: A fő felület nem tölthető be

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
hu: Győződjön meg róla, hogy a képernyővédő megfelelően van telepítve

en: Screensaver Preview
hu: Képernyővédő előnézete

en: <b>Screensaver preview</b>
hu: <b>Képernyővédő előnézete</b>

en: Screensaver Preferences
hu: Képernyővédő beállításai

en: Configure your screensaver and locker
hu: A képernyővédő és a képernyőzár beállítása

en: Power _Management
hu: _Energiagazdálkodás

en: Preview
hu: Előnézet

en: Running as root
hu: Futtatás rendszergazdaként

en: The screen will not be locked for the root user.
hu: A képernyő nem kerül zárolása a root felhasználónál.

en: Resolve
hu: Megoldás

en: Xfce Power Manager is not configured to handle laptop lid events
hu: Az Xfce energiakezelő nincs beállítva, hogy kezelje a laptopfedél-eseményeket.

en: Your computer may not be locked when you close the lid.
hu: A számítógépet nem lehet zárolni, ha bezárja a fedelet.

en: Enable Screensaver
hu: Képernyővédő engedélyezése

en: Theme
hu: Téma

en: Configure screensaver
hu: Képernyővédő beállítása

en: Configure...
hu: Beállítás...

en: Change theme after:
hu: Téma módosítása ennyi idő után:

en: minutes
hu: perc

en: Activate screensaver when computer is idle
hu: A képernyővédő aktiválása, ha a számítógép tétlen

en: Regard the computer as _idle after:
hu: A képernyő _tétlenként kezelése ennyi idő után:

en: Inhibit screensaver for fullscreen applications
hu: Képernyővédő tiltása teljes képernyős alkalmazások esetén.

en: Enable Lock Screen
hu: Képernyőzár engedélyezése

en: Lock Screen with Screensaver
hu: Képernyő zárolása a képernyővédővel

en: Lock the screen after the screensaver is active for:
hu: A képernyő zárolása, ha a képernyővédő ennyi ideig:

en: On Screen Keyboard
hu: Képernyő-billentyűzet

en: On screen keyboard command:
hu: Képernyő-billentyűzet parancs

en: Session Status Messages
hu: Munkamenet-állapotüzenetek

en: Logout
hu: Kijelentkezés

en: Logout command:
hu: Kijelentkezés parancs:

en: Enable logout after:
hu: Kijelentkezés engedélyezése ennyi idő után:

en: User Switching
hu: Felhasználóváltás

en: Lock Screen with System Sleep
hu: Képernyő zárolása a rendszer alvó állapotával

en: Lock Screen
hu: Képernyő zárolása

en: Enable debugging code
hu: Hibakeresési kód engedélyezése

en: Launch screensaver and locker program
hu: Képernyővédő és a zárolási program indítása

en: XKB initialization error
hu: XKB előkészítési hiba
