xfce-apps.xfce4-screensaver - en to bg translation catalogue (145 entries)

en: Xfce Screensaver
bg: Предпазител на екрана на Xfce

en: Set your screensaver preferences
bg: Задайте настройки на вашия предпазител на екрана

en: Screensaver
bg: Предпазител на екрана

en: Screensavers
bg: Предпазители на екрана

en: Screensaver themes
bg: Теми за предпазителя на екрана

en: Show paths that images follow
bg: Показване на пътищата до изображенията

en: Occasionally rotate images as they move
bg: Завъртане на изображенията при преместване

en: Print out frame rate and other statistics
bg: Отпечатване на скоростта на кадрите и други статистически данни

en: The maximum number of images to keep on screen
bg: Максималния брой изображения, които да се запазват на екрана

en: The initial size and position of window
bg: Първоначалният размер и местоположение на прозореца

en: The source image to use
bg: Използване на изходното изображение

note: translators: the word "image" here * represents a command line argument
en: image - floats images around the screen
bg: изображение - плаващи изображения около екрана

en: %s. See --help for usage information.
bg: %s. Вижте --help за потребителска информация.

en: Failed to initialize the windowing system.
bg: Неуспешно инициализиране на прозоречната система.

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
bg: Вие трябва да зададете едно изображение. Вижте --help за потребителска информация.

en: Location to get images from
bg: Местоположение от където да бъдат взети изображенията

en: PATH
bg: Път

en: Color to use for images background
bg: Цвят, който да се използва за фон на изображенията

en: Do not randomize pictures from location
bg: Да не се ползват случайни снимки от местоположението

en: Do not try to stretch images on screen
bg: Да не се прави опит за разтягане на изображенията по екрана

en: Floating Xfce
bg: Плаваща Xfce

en: Bubbles the Xfce logo around the screen
bg: Балончета с логото на Xfce около екрана

en: Slideshow
bg: Прожекция

en: Display a slideshow from your Pictures folder
bg: Показване на слайд шоу от вашата папка със снимки

en: Pop art squares
bg: Поп-арт квадрати

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
bg: Поп-арт мрежа от пулсиращи цветове.

en: Unable to establish service %s: %s
bg: Не може да се установи услуга %s: %s

en: Can't set PAM_TTY=%s
bg: Не може да се зададе PAM_TTY=%s

en: Incorrect password.
bg: Некоректна парола.

en: Authentication failed.
bg: Идентификацията е неуспешна.

en: Not permitted to gain access at this time.
bg: В момента нямате права за достъп.

en: No longer permitted to access the system.
bg: Вече нямате достъп до системата.

en: Username:
bg: Потребителско име:

en: failed to register with the message bus
bg: Неуспешно регистриране в канала за съобщенията

en: not connected to the message bus
bg: няма връзка с канала на съобщенията

en: screensaver already running in this session
bg: предпазителят вече е стартиран в тази сесия

[ctx: Date]
en: %A, %B %e   %H:%M
bg: %A, %B %e  %H:%M

en: Time has expired.
bg: Времето изтече

en: Causes the screensaver to exit gracefully
bg: Задава на предпазителя да излезе елегантно

en: Query the state of the screensaver
bg: Запитване за състоянието на предпазителя на екрана

en: Query the length of time the screensaver has been active
bg: Запитване за продължителността на времето, през което предпазителят да бъде активен

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
bg: Заявява на стартирания предпазител да заключи екрана незабавно

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
bg: Ако предпазителят е активен, превключете на друго графично демо

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
bg: Включване на предпазителя (празен екран)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
bg: Ако предпазителят е активен, деактивирайте го (активен екран)

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
bg: Задаване на стартираният предпазител да симулира потребителска активност

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
bg: Инхибиране на предпазителя от активирането. Командни блокове, докато блокирането е активно.

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
bg: Заявка на приложение, която блокира предпазителя.

en: The reason for inhibiting the screensaver
bg: Причина за блокиране на предпазителя

en: Version of this application
bg: Версия на това приложения

en: The screensaver is %s
bg: Предпазителят е %s

en: active
bg: активен

en: inactive
bg: неактивен

en: The screensaver is not inhibited
bg: Предпазителят не е блокиран

en: The screensaver is being inhibited by:
bg: Предпазителят е блокиран от:

en: The screensaver has been active for %d seconds.
bg: Предпазителят  е активен за %d секунди.

en: Blank screen
bg: Празен екран

en: Powered by Display Power Management Signaling (DPMS),
    Xfce Screensaver can automatically suspend your displays
    to save power.
    
    Xfce Power Manager and other applications also manage
    DPMS settings. If the settings here won't work, make sure
    display power management wasn't disabled there.
    If your displays are powering off at different
    intervals, be sure to check for conflicting settings.
bg: Осъществено от Display Power Management Signaling (DPMS),
    Xfce Screensaver може автоматично да спре вашите дисплеи
    за пестене на енергия.
    
    Xfce Power Manager и други приложения също управляват
    DPMS настройките. Ако настройките тук не работят, уверете се,
    че управлението на захранването на дисплея не е било деактивирано от там.
    Ако дисплеите ви се изключват през различни
    интервали, не забравяйте да проверите за конфликтни настройки.

en: Part of Xfce Screensaver
bg: Част от Xfce Предпазител на екрана

en: After blanking, put display to sleep after:
bg: След показване на празен екран, приспиване на дислпея след:

en: Never
bg: Никога

en: 60 seconds
bg: 60 секунди

en: After sleeping, switch display off after:
bg: След приспиване, изключване на дисплея след:

en: 60 minutes
bg: 60 минути

en: Max number of images
bg: Максимален брой изображения

en: Show paths
bg: Показване на пътищата

en: Do rotations
bg: Ротация

en: Print stats
bg: Отпечатване на статика

en: Location
bg: Местоположение

en: Background color
bg: Цвят на фона

en: Do not randomize images
bg: Изображенията да не се показват разбъркано

en: Do not stretch images
bg: Не разтягай изображенията

en: Restore Defaults
bg: Възстанови настройките по подразбиране

en: Preferences
bg: Свойства

en: About
bg: Относно

en: Video
bg: Видео

en: Configure an individual screensaver
bg: Конфигуриране на индивидуален скрийнсейвър

en: screensaver name to configure
bg: име на скрийнсейвъра за конфигуриране

en: check if screensaver is configurable
bg: проверете дали скрийнсейвърът може да се конфигурира

en: Unable to configure screensaver
bg: Предпазителят на екрана не може да бъде конфигуриран

en: Screensaver required.
bg: Изисква се предпазител на екрана.

en: File not found: %s
bg: Не е намерен файл: %s

en: Unrecognized file type: %s
bg: Неразпознат файлов тип: %s

en: Failed to process file: %s
bg: Неуспешно обработване на файл: %s

en: Screensaver %s is configurable.
bg: Предпазител на екрана %s може да се конфигурира.

en: Screensaver %s is not configurable.
bg: Предпазител на екрана %s не може да се конфигурира.

en: Screensaver %s has no configuration options.
bg: Предпазител на екрана %s няма възможности за конфигуриране.

en: Show debugging output
bg: Покажи изходна информация с грешките

en: Show the logout button
bg: Покажи бутона за изход

en: Command to invoke from the logout button
bg: Команда за извикване на бутона за изход

en: Show the switch user button
bg: Покажи бутона за смяна на потребител

en: Message to show in the dialog
bg: Показване на съобщенията в диалогов прозорец

en: MESSAGE
bg: СЪОБЩЕНИЕ

en: Not used
bg: Не се използва

en: Monitor height
bg: Височина на монитора

en: Monitor width
bg: Ширина на монитора

en: Monitor index
bg: Индекс на монитора

en: Checking...
bg: Проверка...

en: Enter your password
bg: Въведете вашата парола

en: You have the Caps Lock key on.
bg: Вие имате включен клавиш Caps Lock

en: _Switch User
bg: _Смяна на потребител

en: _Log Out
bg: _Изход

en: _Cancel
bg: Отказ

en: _Unlock
bg: _Отключване

en: Settings manager socket
bg: Гнездо за мениджъра на настройките

en: SOCKET ID
bg: Идентификатор на гнездо

en: Random
bg: Случаен ред

en: Setting locked by administrator.
bg: Настройките са заключени от администратора.

en: Could not load the main interface
bg: Не може да бъде зареден основният интерфейс

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
bg: Моля, убедете се, че предпазителят на екрана е инсталиран правилно

en: Screensaver Preview
bg: Предварителен преглед на предпазителя на екрана

en: <b>Screensaver preview</b>
bg: <b>Предварителен преглед на предпазителя на екрана</b>

en: Screensaver Preferences
bg: Настройки на предпазителя на екрана

en: Configure your screensaver and locker
bg: Конфигуриране на вашият предпазител и заключване на екрана

en: Power _Management
bg: Управление на захранването

en: Preview
bg: Преглед

en: Running as root
bg: Стартиране, като root

en: The screen will not be locked for the root user.
bg: Екранът няма да бъде заключен за root потребителя.

en: Resolve
bg: Разрешаване

en: Xfce Power Manager is not configured to handle laptop lid events
bg: Управление на захранването на Xfce не е настроено да обработва събития при затворен капак на лаптопа

en: Your computer may not be locked when you close the lid.
bg: Вашият компютър може да не бъде заключен, когато затворите капака.

en: Enable Screensaver
bg: Включване на предпазителя

en: Theme
bg: Тема

en: Configure screensaver
bg: Конфигуриране на предпазителя на екрана

en: Configure...
bg: Конфигуриране...

en: Change theme after:
bg: Смяна на темата след:

en: minutes
bg: минути

en: Activate screensaver when computer is idle
bg: Активиране на предпазителя при бездействие на компютъра

en: Regard the computer as _idle after:
bg: Отчитане на компютъра, като неактивен след:

en: Inhibit screensaver for fullscreen applications
bg: Забраняване на предпазителя за приложенията на цял екран

en: Enable Lock Screen
bg: Включване на Заключване на екрана

en: Lock Screen with Screensaver
bg: Заключване на екрана с Предпазителя на екрана

en: Lock the screen after the screensaver is active for:
bg: Заключване на екрана, когато предпазителят е активен от:

en: On Screen Keyboard
bg: Екранна клавиатура

en: On screen keyboard command:
bg: Команда за екранна клавиатура:

en: Session Status Messages
bg: Съобщения за състоянието на сесията

en: Logout
bg: Изход

en: Logout command:
bg: Команда за изход:

en: Enable logout after:
bg: Включи излизането след:

en: User Switching
bg: Смяна на потребител

en: Lock Screen with System Sleep
bg: Заключи екрана при приспиване на системата

en: Lock Screen
bg: Заключване на екрана

en: Enable debugging code
bg: Активирайте кода за отстраняване на грешки

en: Launch screensaver and locker program
bg: Стартиране на предпазителя и програмата за заключване на екрана

en: XKB initialization error
bg: Грешка на XKB инициализацията
