xfce-apps.xfce4-screensaver - en to ms translation catalogue (126 entries)

en: Set your screensaver preferences
ms: Tetapkan keutamaan penyelamat skrin anda

en: Screensaver
ms: Penyelamat Skrin

en: Show paths that images follow
ms: Tunjuk laluan bagi imej berikut

en: Occasionally rotate images as they move
ms: Putar imej sekali-sekala pabila ia bergerak

en: Print out frame rate and other statistics
ms: Papar kadar bingkai dan lain-lain statistik

en: The maximum number of images to keep on screen
ms: Bilangan imej maksimum yang dipapar pada skrin

en: The initial size and position of window
ms: Saiz dan kedudukan tetingkap awal

en: The source image to use
ms: Imej sumber yang digunakan

note: translators: the word "image" here * represents a command line argument
en: image - floats images around the screen
ms: imej - imej terapung-apung di dalam skrin

en: %s. See --help for usage information.
ms: %s. Taip --help untuk maklumat penggunaan.

en: Failed to initialize the windowing system.
ms: Gagal mengawalkan sistem tetingkap.

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
ms: Anda mesti nyatakan satu imej. Taip --help untuk maklumat penggunaan.

en: Location to get images from
ms: Lokasi untuk mendapatkan imej

en: PATH
ms: LALUAN

en: Color to use for images background
ms: Warna yang digunakan untuk latar belakang imej

en: Do not randomize pictures from location
ms: Jangan rawakkan gambar dalam lokasi

en: Do not try to stretch images on screen
ms: Jangan cuba regangkan imej di atas skrin

en: Floating Xfce
ms: Xfce terapung

en: Bubbles the Xfce logo around the screen
ms: Buih-buih berlogo Xfce terapung di dalam skrin

en: Slideshow
ms: Paparan Slaid

en: Display a slideshow from your Pictures folder
ms: Papar papan slaid dalam folder Gambar anda

en: Pop art squares
ms: Petak seni pop

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
ms: Grid seni pop yang warna berdenyut-denyut bertukar.

en: Unable to establish service %s: %s
ms: Tidak dapat menubuhkan perkhidmatan %s: %s

en: Can't set PAM_TTY=%s
ms: Tidak dapat tetapkan PAM_TTY=%s

en: Incorrect password.
ms: Kata laluan salah.

en: Authentication failed.
ms: Pengesahihan gagal.

en: Not permitted to gain access at this time.
ms: Tidak dibenarkan mendapat capaian buat masa ini.

en: No longer permitted to access the system.
ms: Tidak lagi dibenarkan mencapai sistem.

en: Username:
ms: Nama pengguna:

en: failed to register with the message bus
ms: gagal berdaftar dengan bas mesej

en: not connected to the message bus
ms: tidak bersambung dengan bas mesej

en: screensaver already running in this session
ms: penyelamat skrin telah berjalan dalam sesi ini

en: Time has expired.
ms: Tamat tempoh.

en: Causes the screensaver to exit gracefully
ms: Menyebabkan penyelamatan skrin keluar dengan cara elok

en: Query the state of the screensaver
ms: Tanya keadaan penyelamat skrin

en: Query the length of time the screensaver has been active
ms: Tanya tempoh masa aktif penyelamat skrin

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
ms: Beritahu proses penyelamat skrin yang berjalan untuk mengunci skrin serta-merta

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
ms: Jika penyelamat skrin aktif maka beralih ke demo grafik yang lain

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
ms: Hidupkan penyelamat skrin (gelapkan skrin)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
ms: Jika penyelamat skrin aktif maka nyahaktifkannya (jangan gelapkan skrin)

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
ms: Ganggu penyelamat skrin yang berlangsung untuk simulasikan aktiviti pengguna

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
ms: Rencatkan penyelamat skrin yang masih aktif. Perintah sekat jika rencat diaktifkan.

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
ms: Aplikasi memanggil yang merencatkan penyelamat skrin

en: The reason for inhibiting the screensaver
ms: Sebab merencatkan penyelamat skrin

en: Version of this application
ms: Versi aplikasi ini

en: The screensaver is %s
ms: Penyelamat skrin adalah %s

en: active
ms: aktif

en: inactive
ms: Tidak aktif

en: The screensaver is not inhibited
ms: Penyelamat skrin tidak direncatkan

en: The screensaver is being inhibited by:
ms: Penyelamat skrin telah direncatkan oleh:

en: The screensaver has been active for %d seconds.
ms: Penyelamat skrin telah aktif dalam tempoh %d saat.

en: Blank screen
ms: Skrin gelap

en: Part of Xfce Screensaver
ms: Sebahagian daripada Penyelamat Skrin Xfce

en: Never
ms: Tidak sesekali

en: Location
ms: Lokasi

en: Background color
ms: Warna latar belakang

en: Restore Defaults
ms: Pulih ke Lalai

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: About
ms: Perihal

en: Unable to configure screensaver
ms: Tidak boleh mengkonfigur penyelamat skrin

en: Screensaver required.
ms: Penyelamat skrin diperlukan

en: File not found: %s
ms: Fail tidak ditemui: %s

en: Unrecognized file type: %s
ms: Jenis fail tidak dikenali: %s

en: Failed to process file: %s
ms: Gagal memproses fail: %s

en: Screensaver %s is configurable.
ms: Penyelamat skrin %s boleh dikonfigur.

en: Screensaver %s is not configurable.
ms: Penyelamat skrin %s tidak boleh dikonfigur.

en: Screensaver %s has no configuration options.
ms: Penyelamat skrin %s tiada pilihan konfigurasi.

en: Show debugging output
ms: Tunjuk output penyahpepijatan

en: Show the logout button
ms: Tunjuk butang daftar keluar

en: Command to invoke from the logout button
ms: Perintah untuk diseru menerusi butang daftar keluar

en: Show the switch user button
ms: Tunjuk butang tukar pengguna

en: Message to show in the dialog
ms: Mesej yang ditunjukkan dalam dialog

en: MESSAGE
ms: MESEJ

en: Not used
ms: Tidak digunakan

en: Monitor height
ms: Tinggi monitor

en: Monitor width
ms: Lebar monitor

en: Monitor index
ms: Indeks monitor

en: Checking...
ms: Memeriksa...

en: Enter your password
ms: Masukkan kata laluan anda

en: You have the Caps Lock key on.
ms: Kekunci Caps Lock anda hidup.

en: _Switch User
ms: _Tukar Pengguna

en: _Log Out
ms: Daftar _Keluar

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Unlock
ms: _Buka

en: Settings manager socket
ms: Tetapkan soket pengurus

en: SOCKET ID
ms: ID SOKET

en: Random
ms: Rawak

en: Setting locked by administrator.
ms: Tetapan dikunci oleh pentadbir.

en: Could not load the main interface
ms: Tidak dapat memuatkan antaramuka utama

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
ms: Sila pastikan penyelamat skrin telah dipasang dengan baik

en: Screensaver Preview
ms: Pratonton Penyelamat Skrin

en: <b>Screensaver preview</b>
ms: <b>Pratonton penyelamat skrin</b>

en: Screensaver Preferences
ms: Keutamaan Penyelamat Skrin

en: Configure your screensaver and locker
ms: Konfigur penyelamat skrin dan pengunci anda

en: Power _Management
ms: Pen_gurusan Kuasa

en: Preview
ms: Pratonton

en: Running as root
ms: Dijalankan sebagai root

en: The screen will not be locked for the root user.
ms: Skrin tidak akan dikunci bagi pengguna rott.

en: Resolve
ms: Selesaikan

en: Xfce Power Manager is not configured to handle laptop lid events
ms: Pengurus Kuasa Xfce tidak dikonfigur untuk kendalikan peristiwa penutup komputer riba

en: Your computer may not be locked when you close the lid.
ms: Komputer anda tidak dikunci ketika anda menutup penutup komputer riba.

en: Enable Screensaver
ms: Benarkan Penyelamat Skrin

en: Theme
ms: Tema

en: Configure screensaver
ms: Konfigur penyelamat skrin

en: Configure...
ms: Konfigur...

en: Change theme after:
ms: Ubah tema selepas:

en: minutes
ms: minit

en: Activate screensaver when computer is idle
ms: Aktifkan penyelamat skrin ketika komputer melahu

en: Regard the computer as _idle after:
ms: Anggap komputer telah me_lahu selepas:

en: Inhibit screensaver for fullscreen applications
ms: Sekat penyelamat skrin untuk aplikasi-aplikasi berskrin penuh

en: Enable Lock Screen
ms: Benarkan Skrin Kunci

en: Lock Screen with Screensaver
ms: Kunci Skrin dengan Penyelamat Skrin

en: Lock the screen after the screensaver is active for:
ms: Kunci skrin selepas penyelamat skrin aktif dalam tempoh:

en: On Screen Keyboard
ms: Papan Kekunci Atas Skrin

en: On screen keyboard command:
ms: Perintah papan kekunci atas skrin:

en: Session Status Messages
ms: Mesej Status Sesi

en: Logout
ms: Daftar Keluar

en: Logout command:
ms: Perintah daftar keluar:

en: Enable logout after:
ms: Benarkan daftar keluar selepas:

en: User Switching
ms: Pertukaran Pengguna

en: Lock Screen with System Sleep
ms: Kunci Skrin bila Sistem Tidur

en: Lock Screen
ms: Skrin Kunci

en: Enable debugging code
ms: Benarkan kod penyahpepijatan

en: Launch screensaver and locker program
ms: Lancar penyelamat skrin dan program pengunci

en: XKB initialization error
ms: Ralat pengawalan XKB
